آشنایی با گریدهای لوله پلی اتیلن

آشنایی با گریدهای لوله پلی اتیلنReviewed by خدمات بازرگانی رحیمی نژاد on Dec 14Rating: 5.0آشنایی با گریدهای لوله پلی اتیلنگریدهای لوله پلی اتیلن به موادی بستگی دارد که از آنها لوله تولید می شود.تعیین گرید لوله پلی اتیلن کاملا به نوع و گرید مواد اولیه پلی اتیلن بستگی دارد .

گرید لوله پلی اتیلن

گریدهای لوله پلی اتیلن به موادی بستگی دارد که از آنها لوله تولید می شود.تعیین گرید لوله پلی اتیلن کاملا به نوع و گرید مواد اولیه پلی اتیلن بستگی دارد .

پلی اتیلن گرید PE63

گرید PE63 پلی اتیلن در حال حاضر به دلیل نداشتن صرفه اقتصادی از رده خارج گردیده است زیرا دانسیته این گرید از پلی اتیلن نسبت به بقیه گریدها پائین تر بوده و از آنجا که دانسیته و حجم رابطه عکس دارند , بنابراین لوله پلی اتیلن تولید شده با این گرید, حجیم‌تر و ضخیمتر بوده و مواد بیشتری مصرف می‌گردد که طبیعتا برای تولید کنندگان و مصرف کنندگان توجیه اقتصادی ندارد. مواد PE100 عموما برای لوله‌های پلی اتیلن تحت فشار و آبیاری مورد استفاده قرار میگیرد. لوله پلی اتیلن PE100 در حال حاضر بهترین نوع لوله است و توصیه می‌شود که از این نوع لوله حتما استفاده شود و گریدهای دیگر برای انواع دیگر لوله استفاده میشود

پلی اتیلن گرید PE80

گرید PE80 پلی اتیلن از زمانی رایج شد که تولید کنندگان متوجه پائین آمدن ضخامت و با افزایش دانسیته گردیدند, بنابراین میتوانستند لوله‌های پلی اتیلنی را با هزینه کمتر و با تحمل فشارهای بالاتر و همچنین ارزانتر تولید نمایند.

پلی اتیلن گرید PE100

گرید PE100 پلی اتیلن جزو جدیدترین نوع مواد پلی اتیلنی می باشد که از مرغوبترین‌ها نیز هستند که با ضخامت کمتر قادر به تحمل فشارهای بسیار بالا می‌ باشند که حتی می توانند در برابر اشعه فرابنفش خورشید  تحمل غیر قابل تصوری را داشته باشند و در عین حال هزینه تولید را نیز پائین بیاورند.
با توجه به مطالب بالا باید توجه داشت که وقتی تولید کننده لوله و اتصالات پلی اتیلن , گرید PE100 را به مشتری خواهان PE80 پیشنهاد میکند نه تنها از سلیقه مشتری تخطی نمینماید , بلکه محصولی بهتر و با دوام تر و با کیفیت بسیار بالاتر و در عین حال ارزانتر را برای مشتری در نظر می‌گیرد و با این عمل رسم مشتری مداری را بجا می‌ آورد. گرید PE80 برای لوله‌های کاروگیت و لوله های فاضلابی مورد استفاده قرار میگیرد و گریدهای پائینتر امروزه دیگر کاربردی ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *