استرس مکانیکی و شکست مخازن پلی اتیلن

استرس مکانیکی و شکست مخازن پلی اتیلنReviewed by خدمات بازرگانی رحیمی نژاد on Dec 24Rating: 5.0 استرس مکانیکی و شکست مخازن پلی اتیلناسترس مکانیکی می تواند به همان اندازه قابل توجه باشد، و باعث می شود که مخازن ذخیره سازی شیمیایی پلی اتیلن به کرک (شکستگی) برسد.

 استرس مکانیکی می تواند به همان اندازه قابل توجه باشد، و باعث می شود که مخازن ذخیره سازی شیمیایی پلی اتیلن به کرک (شکستگی) برسد. استرس مکانیکی هنگامی رخ می دهد که ساختار مخزن پس از یک ضربه فیزیکی با یک جسم دیگر، فشار بالا یا لوله کشی سختگیرانه که به گسترش طبیعی و انقباض مخزن اجازه نمی دهد، به خطر بیفتد. در مخازن پلی اتیلن متقابل (XLPE)، ترک خوردگی مخزن می تواند نشت های کوچک تولید کند. در مخازن خطی پلی اتیلن، تنش های مکانیکی می تواند منجر به شکست فاجعه بار شود. اگر یک ترک به علت این استرس در یک مخزن XLPE ایجاد شود، زنجیر پلیمری متقاطع، حفاظت را برای جلوگیری از تقسیم بیشتر فراهم می کند، بر خلاف پتانسیل خاموشی که در مخازن خطی پلی اتیلن بوجود می آید.

 راه حل هایی برای کاهش تاثیر استرس مکانیکی :

هر زمان شما یک سوراخ را در یک مخزن قرار داده اید، می توانید فرصتی برای ترک خوردن تنش ایجاد کنید. ما توصیه می کنیم اتصالات جانبی را فقط در صورت نیاز ببندیم. با پلی اتیلن متقابل، زنجیرهای پلیمری در اطراف سوراخ پیوند داده می شوند تا خطر را کاهش دهند.

شایع ترین علت استرس مکانیکی در یک مخزن ذخیره سازی شیمیایی پلی اتیلن از برش یک سوراخ در سقف مخزن نگهداری برای اتصالات اتصالات است. هنگامی که یک سوراخ ایجاد می شود و اتصالی متصل می شود، یک اثر متصل ایجاد می شود و باعث ایجاد یک عمل تسلیحاتی می شود. در نتیجه، دیواره مخزن پلی اتیلن گسترش و قرارداد تحت استرس. به جای اجازه دادن به مخزن به گسترش و قراردادن به طور طبیعی، ترک ها می توانند در نزدیکی حفره های نصب شده رشد کنند. این باعث می شود اتصالات انعطاف پذیر به یک سیستم ذخیره سازی حیاتی تبدیل شود.

همچنین استفاده از اتصالات انعطاف پذیر یا اتصالات انعطاف پذیر با مشخصات عملکرد صحیح برای افزایش انقباض و انقباض مخزن مهم است. تیم اجرایی آریا پلاست متشکل از کارشناسان مخزن ذخیره سازی شیمیایی می توانند به شما کمک کنند تا اتصالات مناسب، لوله کشی مناسب، و لوازم جانبی مورد نیاز، برای طول عمربیشتر مخزن شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *