استفاده از مخازن پلی اتیلن در آبیاری زمینهای کشاورزی

استفاده از مخازن پلی اتیلن در آبیاری زمینهای کشاورزیReviewed by خدمات بازرگانی رحیمی نژاد on Jan 4Rating: 5.0استفاده از مخازن پلی اتیلن در آبیاری زمینهای کشاورزیپس از تعیین حجم مناسب منبع آب کشاورزی یا تانکر آب برای باغ معمولاً دو سه انتخاب برای تعیین نوع مخزن خواهید داشت. یکی از انواع مخازن ذخیره آب، مخازن پلی اتیلنی هستند که هر روزه استفاده از آنها نسبت به سایر مخازن بیشتر می شود.

مزایای استفاده از مخازن پلی اتیلن برای آبیاری زمین زراعی، باغ یا باغچه

پس از تعیین حجم مناسب منبع آب کشاورزی یا تانکر آب برای باغ معمولاً دو سه انتخاب برای تعیین نوع مخزن خواهید داشت. یکی از انواع مخازن ذخیره آب، مخازن پلی اتیلنی هستند که هر روزه استفاده از آنها نسبت به سایر مخازن بیشتر می شود. البته ساخت این مخازن به دلیل هزینه ی بالا و اصولا ضد جلبک نبودن و تبخیر بالا مشکلات خاص خود را نیز دارند. برای سایر زمین ها زراعی و به خصوص باغ و باغچه مخازن پلی اتیلن به دلیل مزایای بسیار که به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد با استقبال بسیار زیادی روبرو شده است.

۱- قابلیت نصب، جابه جایی و حمل و نقل آسان
۲- طول عمر بسیار بالا
۳- مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی
۴- مقاومت بیشتر در برابر یخ زدگی
۵ -قابلیت نصب آسان انواع اتصالات

کم مصرف ترین و کم هزینه ترین روش آبیاری کدام است و حجم مخزن مناسب یرای این روش چقدر است؟

آبیاری قطره ای یکی از کم هزینه‌ترین و بهترین روش‌های آبیاری است و مزایای بسیاری همچون سرمایه‌گذاری بسیار کم و کاهش احتمال گرفتگی قطره‌چکان را دارد. از بهترین روش ها آبیاری قطره ای نیز نوع ثقلی یا گرانشی آن است که توسط سازمان خواربار ملل متحد یا همان فائو به عنوان یک روش ارزان و ساده آبیاری توصیه شده‌ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *