انواع پلی اتیلن

انواع پلی اتیلنReviewed by دیدبان on Jun 11Rating: 5.0انواع پلی اتیلن طبقه‌بندی پلی اتیلن‌ها بر بنیاد دانسیته آنها صورت می‌گیرد که در مقدار دانسیته اندازه زنجیر پلیمری و گونه و شمار شاخه‌های موجود در زنجیر دخالت دارد. HDPE (پلی‌اتیلن با دانسیته بالا)انواع پلی اتیلن طبقه‌بندی پلی اتیلن‌ها بر بنیاد دانسیته آنها صورت می‌گیرد که در مقدار دانسیته اندازه زنجیر پلیمری و گونه و شمار شاخه‌های موجود در زنجیر دخالت دارد. HDPE (پلی‌اتیلن با دانسیته بالا)

انواع پلی اتیلن

طبقه‌بندی پلی اتیلن‌ها بر بنیاد دانسیته آنها صورت می‌گیرد که در مقدار دانسیته اندازه زنجیر پلیمری و گونه و شمار شاخه‌های موجود در زنجیر دخالت دارد.

HDPE (پلی‌اتیلن با دانسیته بالا)

این پلی‌اتیلن حائز زنجیر پلیمری بدون شاخه است بنابراین نیروی بین مولکولی در زنجیرها بالا و استحکام کششی آن اغلب از بقیه پلی اتیلن‌ها است. شرایطواکنش و نوع کاتالیزور مورد کاربرد در فرآوری پلی اتیلن HDPE کارساز است. برای تولید پلی‌اتیلن بدون شاخه معمولا از روش پلیمریزاسیون با کاتالیزور زیگلر- ناتااستفاده می‌شود.

LDPE (پلی‌اتیلن با دانسیته پایین)

این پلی‌ اتیلن حائز زنجیری شاخه‌دار است پس زنجیرهای LDPE نمی‌توانند بخوبی با یکدیگر پیوند استوار کنند و دارای نیروی بین مولکولی ضعیف و ثبات کششی کمتری است. این گونه پلی ‌اتیلن معمولا با شیوه پلیمریزاسیون رادیکالی فرآوری می‌شود. از خصوصیات این پلیمر ، انعطاف‌پذیری و امکان تجزیه بوسیله میکروارگانیسمها است.

LLDPE (پلی اتیلن دست نویس با دانسیته پایین)

این پلی ‌اتیلن یک پلیمر خطی با تعدادی شاخه‌های کوتاهی است و معمولا از کوپلیمریزاسیون اتیلن با آلکن‌های بلند زنجیر ایجاد می‌شود.

MDPE

پلی اتیلن با دانسیته متوسط است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *