بازیافت لوله‌های پلی‌اتیلن

بازیافت لوله‌های پلی‌اتیلنReviewed by مهرناز حسینی on Jul 14Rating: 5.0بازیافت لوله‌های پلی‌اتیلنامروزه با افزايش مصرف پلیمرها شاهد افزايش ضايعات اين مواد نيز هستيم که به طبع آن مساله بازيافت ضايعات و مشکلات زيست محيطي اهميت بيشتري مي يابد.

امروزه با افزايش مصرف پلیمرها شاهد افزايش ضايعات اين مواد نيز هستيم که به طبع آن مساله بازيافت ضايعات و مشکلات زيست محيطي اهميت بيشتري مي يابد. بازيافت موثر و توسعه کاربردهاي جديد براي محصولات تهيه شده از پلیمرهای بازيافتي مي تواند مشکل تجمع ضايعات و آلودگي محيط زيست را کمتر کند. پلي اتيلن ” ( PE ) پلاستيک صنعتي بسيار مفيد و کاربردي است که در دهه گذشته شاهد افزايش سريع مصرف اين ماده پليمري در صنعت و محیط زیستمان بوده ايم.

مزیت بازیافت لوله های پلی اتیلن

مزایای زیادی برای بازیافت انواع پلیمر ها برشمرده شده است که مهمترین آن صرفه جویی در هزینه ها می باشد. همه ی ما می دانیم که مواد پلیمری در محیط زیست با قدمت هزارسال تجزیه می شوند و همین عدم تخریب پذیری آن ها مسئله ی بازیافت را مطرح نموده است. بازیافت انواع لوله های پلی اتیلن موجب می شود تا محصولاتی از این مواد بدست آید که در صنایع نساجی، خودروسازی و قطعات خودرو و سایر صنایع کاربرد داشته باشند.

کاربرد این مواد با کیفیتی برابر با اولین تولید موجب شده تا مسئله ی بازیافت توسط محققان بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. موادی همچون لوله های پلی اتیلن می بایست با بازیافت درست در محیط زیست چندین و چند بار استفاده شوند و هزینه های تولید از این طریق کاهش یابد.

نحوه بازیافت لوله پلی اتیلن

در بازیافت لوله های پلی اتیلن توجه به هماهنگی پلیمر های بازیافت شده اهمیت زیادی دارد. بدین معنی که همه ی مواد با ترکیب پلیمری پلی اتیلن می بایست با هم بازیافت شوند و پلی آمید و پلی پروپیلن ها نیز هر کدام به صورت جداگانه بازیافت شوند. در این بازیافت به دلیل نقاط ذوب نا هماهنگ ترکیب پلیمرها و ذوب آن ها موادی ناهمگون و بدون استفاده را تولید خواهد کرد و لذا تفکیک انواع پلیمر ها اهمیت زیادی یافته است.

رفع ناخالصی ها و جدا کردن آن ها از پلیمر ها نیز همچنین می بایست در بازیافت لوله های پلی اتیلن انجام شود تا این مواد به راحتی بتوانند برای بارهای متوالی در تولید سایر محصولات مصرف گردند. برای بازیافت لوله های پلی اتیلن به دلیل آسیب های زیست محیطی شکل گیری یک تفکر و فرهنگ اهمیت دارد تا بتوان به صورت همگانی از تخریب محیط زیست جلوگیری نمود. در غیر این صورت تنها یک نفر، نخواهد توانست بازیافت مواد پلیمری را به صورت صحیح انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *