اتصالات جوشی پلی اتیلن و بایدهای فرآیند جوشکاری

اتصالات جوشی پلی اتیلن و بایدهای فرآیند جوشکاریReviewed by خدمات بازرگانی رحیمی نژاد on Nov 5Rating: 5.0اتصالات جوشی پلی اتیلن و بایدهای فرآیند جوشکاریکیفیت اتصالات جوشی پلی اتیلن به طور مستقیم بستگی به توانایی اپراتور، کیفیت تجهیزات و سرپرستی دارد که مسئول استانداردهای مربوطه است. این روند باید از ابتدا تا انتها رعایت شود تا در نهایت به محصول با کیفیت مطلوب دست پیدا کنیم

اتصالات جوشی پلی اتیلن

قبل از شروع فرآیند اتصالات جوشی پلی اتیلن باید تمامی پارامترها مورد توجه قرار گیرد و اپراتور باید تحصیل کرده و گواهینامه مربوط به جوش بات‌فیوژن را داشته باشد.

  • محیط جوشکاری باید بیش از 5 درجه سانتیگراد باشد و باید در فضایی حفاظت شده از هوای بارانی و سرد انجام شود.
  • به منظور جلوگیری از گردش هوا و خنک شدن سریع، باید پایان لوله‌ها بسته شود.
  • منطقه جوشکاری باید تمیز و بدون آسیب باشد.

مواردی که باید قبل از شروع فرآیند جوشکاری اتصالات پلی اتیلن مورد توجه قرار گیرد :

روش جوشکاری اتصالات:

در اتصالات پلی اتیلن جوشی خوب، منطقه جوش داده شده حداقل همان قدرت را با لوله اصلی فراهم می کند. برای داشتن یک برنامه کاربردی برای جوشکاری، فشار جوشکاری، پارامترهای دما و زمان جوشکاری باید با دقت تنظیم شود.

آماده سازی اتصالات جوشی :

قبل از شروع فرآیند جوش اتصالات پلی اتیلن دما باید در دستگاه جوشکاری مفاصل کنترل شود که توسط یک دماسنج مادون قرمز انجام می‌شود. بشقاب بخاری باید حداقل 10 دقیقه پس از رسیدن به درجه حرارت برداشته شود. برای اطمینان از کیفیت مطلوب جوش، صفحه بخاری باید قبل از آن تمیز شود هر عمل جوش تمیز کردن باید توسط مواد تمیز کننده نرم و با استفاده از الکل و غیره انجام شود. صفحات بخاری (پوشش تفلون) باید بدون آسیب باشد.

فشارها و نیروهای اتصالات جوشی پلی اتیلن باید با دستورالعمل‌های ماشین کار مطابقت داشته که می‌تواند بر اساس اطلاعات سازنده، مقادیر محاسبه یا اندازه‌گیری شده باشند. فشار جابجایی از شاخص‌های دستگاه جوشکاری در طی حرکت آهسته بخشی که جوش داده می‌شود، گرفته می‌شود. این مقدار باید به فشار مشخص اضافه شود. فشار حرکت ممکن است بسته به دستگاه، قطر لوله و طول لوله تغییر کند. بنابراین، قبل از هر فرآیند جوشکاری فشار حرکت باید خوانده و به فشار اتصال اضافه شود.

عرض شکاف و ناهماهنگی باید کنترل گردد و از بوجود آمدن فاصله و غیر هم ترازی تا حد امکان جلوگیری شود. حتی در بدترین شرایط، نباید ضخامت دیواره از 1/10 تجاوز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *