تفاوت مخزن آب پلی اتیلن و گالوانیزه

تفاوت مخزن آب پلی اتیلن و گالوانیزهReviewed by خدمات بازرگانی رحیمی نژاد on Oct 30Rating: 5.0تفاوت مخزن آب پلی اتیلن و گالوانیزه اگر به دنبال مخزن آب، جهت نگهداری آب شرب هستید، استفاده از مخازن آب گالوانیزه منتفی است. مخزن گالوانیزه آب به دلیل حجم بالایی از فلزات سنگین و مصرف زینک پوشش دار شده که مشمول زمان می باشد، به تدریج شامل افت کیفیت آب می شوند. از طرف دیگر ضعف بزرگ مخازن گالوانیزه آغاز بحث خوردگی از نقاط جوش می باشد. این مخازن بیشترین حجم خوردگی را راستای خط جوش خواهند داشند.

مخزن آب پلی اتیلن یا مخزن گالوانیزه

اگر شما هم قصد خرید مخزن آب برای نگهداری و ذخیره سازی آب را داشته باشید، حتما برایتان مهم است که در انتخابتان بدانید که مخزن آب پلی اتیلن بهتر است یا گالوانیزه ؟ مخازن آب امروزه از مهمترین بخش از تاسیسات هر مجموعه صنعتی و غیر صنعتی میباشند. مخازن آب به دو دسته نگهداری مخازن آب شرب و مخازن اب غیر شرب تقسیم بندی می شوند. این سوال برای همگان مطرح است که مزایای مخزن پلی اتیلن آب نسبت به مخازن آب گالوانیزه در چیست. اگر به دنبال مخزن آب، جهت نگهداری آب شرب هستید، استفاده از مخازن آب گالوانیزه منتفی است. مخزن گالوانیزه آب به دلیل حجم بالایی از فلزات سنگین و مصرف زینک پوشش دار شده که مشمول زمان می باشد، به تدریج شامل افت کیفیت آب می شوند. از طرف دیگر ضعف بزرگ مخازن گالوانیزه آغاز بحث خوردگی از نقاط جوش می باشد. این مخازن بیشترین حجم خوردگی را راستای خط جوش خواهند داشند.

اگر به دنبال مخازن نگهداری هستید که بتواند کیفیت آب بالایی را برای شما فراهم نماید بدون شک مخازن پلی اتیلن در بالاترین رده قرار خواهند گرفت. مخازن پلی اتیلن، با توجه به اینکه مشمول خوردگی نمی شوند، می توانند کیفیت آب بالایی را در طول زمان برای مصرف کننده فراهم نمایند. مخازن آب پلی اتیلن، بیشترین کاربرد را در حوزه نگهداری آب شرب و غیر شرب به خود اختصاص داده اند. با توجه به اینکه پلی اتیلن به صورت ذاتی دارای مقاومت شیمایی بالایی می باشد، نگهداری آب های غیر قابل شرب حتی با سختی بالا هیچ گونه تاثیری بر روی خواص مکانیکی و شیمیایی آنها نخواهد داشت. مخازن پلی اتیلن از دو جنس HDPE و MDPE قابل تولید می باشند. علاوه بر موارد اشاره شده، مخازن پلی اتیلن می توانند جهت نگهداری فاضلاب های خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار گیرند. از این رو، امروزه حجم بالایی از مخازن سپتیک یا پکیج های تصفیه فاضلاب، توسط پلی اتیلن تولید می گردند.

قیمت مخازن آب پلی اتیلن و مخازن آب گالوانیزه

از لحاظ قیمتی مخازن آب پلی اتیلن و مخازن اب گالوانیزه در یک رنج میتوانند قرار گیرند.

لازم به ذکر است که نحوه اجرا و ساخت مخازن بسیار مهم می باشد و میتواند قیمت تمام شده را تحت تاثیر قرار دهد.در حال حاضر اکثر ورق های گالوانیزه با پوشش بالای زینک وارداتی بوده و تحت تاثیر قیمت ارز قرار می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *