تولید انواع محصولات با پلی اتیلن hdpe

تولید انواع محصولات با پلی اتیلن hdpeReviewed by خدمات بازرگانی رحیمی نژاد on Nov 24Rating: 5.0 تولید انواع محصولات با پلی اتیلن hdpe پلی اتیلن hdpeدارای وزن مخصوص ۹۵/. بوده و یک پلیمر نسبتاً سخت و مقاوم در برابر ضربه است؛ این پلی اتیلن صنعتی می‌تواند تا دماهای حدود ۱۲۰ درجه سانتی‌گراد خواص خود را حفظ کند و پایدار بماند.

پس از آن که کاتالیزورهای مناسب برای تسریع واکنش‌های پلیمریزاسیون توسط فردی به نام زیگلر کشف شد، سرانجام در سال ۱۹۵۰، پلی اتیلن به صورت صنعتی در مقیاس انبوه تولید شدند. از میان‌دسته‌های اصلی مواد پلی اتیلنی، پلی اتیلن  hdpe یکی از مهم‌ترین پلیمرهای مورد استفاده در صنعت پلاستیک به شمار می‌رود.

پلی اتیلن  hdpeدارای وزن مخصوص ۹۵/. بوده و یک پلیمر نسبتاً سخت و مقاوم در برابر ضربه است؛ این پلی اتیلن صنعتی می‌تواند تا دماهای حدود ۱۲۰ درجه سانتی‌گراد خواص خود را حفظ کند و پایدار بماند. خواص ویژه و منحصر به فرد پلی اتیلن  hdpe باعث شده است که از این پلیمر در صنایع زیادی استفاده شود.

پلی اتیلن  hdpeاز لحاظ ساختاری، یک ماده پلیمری فاقد شاخه جانبی است و از لحاظ شکل ظاهری، مات و شفاف است. دوام و استحکام بسیار بالای پلی اتیلن  hdpe موجب شده، از آن برای ساخت انواع بطری‌های پلاستیکی، بطری‌های شیر و موادغذایی، بطری‌های موادآرایشی و بهداشتی مانند شامپوها و … استفاده می‌شود.

تنها صنعت موادغذایی نیست که از مواد پلی اتیلن  hdpe برای تولید محصولات خود استفاده می‌کند، بلکه صنایع بزرگی همچون تولید کیسه‌های پلاستیکی مراکز خرید، مخازن پلی اتیلنی، انواع لوله پلی اتیلن ، شیرآلات پلاستیکی و اتصالات، اسباب بازی، سطل‌های زباله و بازیافت و بسیاری موارد دیگر از این ماده پلیمری استفاده می‌کنند. برای تولید مخازن پلی اتیلن باید از فیلم های پلی اتیلن  hdpe استفاده شود، زیرا برای تولید این مخازن نیاز به جوشکاری صفحات پلیمری است.

مزایای استفاده از پلی اتیلن  hdpe

مواد پلی اتیلن  hdpe در برابر مواد شیمیایی و محیط‌های اسیدی و قلیایی بسیار مقاوم هستند؛ از این جهت از آن‌ها برای ساخت انواع لوله پلی اتیلن انتقال دهنده مواد شیمیایی و آب و فاضلاب استفاده می‌شود. یکی دیگر از مزایای مهم مواد پلی اتیلن  hdpe، مقاومت بالا در برابر تنش‌های ناشی از محیط است. این مواد در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید مقاومت بالایی دارند و تغییر ماهیت نخواهند داد.

اگر از پلی اتیلن  hdpe برای ساخت انواع لوله کاروگیت انتقال دهنده آب و فاضلاب استفاده شود، هم به صورت دفنی و هم سطحی می توانند نصب شوند و در برابر حمله جوندگان موذی و یا رشد باکتری‌ها و سایر میکروارگانیسم‌ها می‌توانند سالم و پایدار بمانند.

مهم ترین مسأله‌ای که جهان امروزی با ان در ارتباط است، مسأله بازیافت مواد و حفاظت از محیط‌ زیست بشر است. استفاده از پلی اتیلن  hdpe برای صنعت بسته‌بندی موادغذایی و سایر مواد پلاستیکی، ضایعات کمتری تولید می‌کند و موجب می‌شود سطح مصرف انرژی به شدت کاهش یافته و آلودگی کمتری در محیط‌زیست تولید شود. پلی اتیلن hdpe، قابل بازیافت است و به راحتی در کارخانه‌ها می‌توان آن‌ها را به مواد قابل مصرف تبدیل کرد.

انواع مواد پلی اتیلن  hdpe

مواد پلی اتیلن  hdpe که در تمام جهان تولید و به بازار عرضه می‌شوند دارای گریدهای مختلفی هستند؛ این مواد به دسته‌های متنوعی تقسیم‌بندی می‌شوند و هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. به طور کلی از مواد پلی اتیلن  hdpe برای کاربردهای تولید فیلم، تزریق پلاستیک و تولید انواع لوله و اتصالات استفاده می‌شود. مهم‌ترین گریدهای تجاری مواد پلی اتیلن  hdpe شامل EX۵ / HI۵۰۰ / EX۳ / BL۳ /  PE۱۰۰ و  ۶۰۴۰ هستند.

میتوان گفت:یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین صنعتی که در حال حاضر از این مواد استفاده می‌کند، صنعت لوله و اتصالات پلی اتیلن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *