طبقه بندی پلی اتیلن ها براساس دانسیته آنها

طبقه بندی پلی اتیلن ها براساس دانسیته آنهاReviewed by خدمات بازرگانی رحیمی نژاد on Nov 18Rating: 5.0طبقه بندی پلی اتیلن ها براساس دانسیته آنهاطبقه‌بندی پلی اتیلن‌ها بر بنیاد دانسیته آنها صورت می‌گیرد که در مقدار دانسیته اندازه زنجیر پلیمری و گونه و شمار شاخه‌های موجود در زنجیر دخالت دارد.

طبقه‌بندی پلی اتیلن‌ها بر بنیاد دانسیته آنها صورت می‌گیرد که در مقدار دانسیته اندازه زنجیر پلیمری و گونه و شمار شاخه‌های موجود در زنجیر دخالت دارد.

HDPE (پلی‌اتیلن با دانسیته بالا)

این پلی‌اتیلن حائز زنجیر پلیمری بدون شاخه است بنابراین نیروی بین مولکولی در زنجیرها بالا و استحکام کششی آن اغلب از بقیه پلی اتیلن‌ها است. شرایطواکنش و نوع کاتالیزور مورد کاربرد در فرآوری پلی اتیلن HDPE کارساز است. برای تولید پلی‌اتیلن بدون شاخه معمولا از روش پلیمریزاسیون با کاتالیزور زیگلر- ناتااستفاده می‌شود.

LDPE (پلی‌اتیلن با دانسیته پایین)

این پلی‌ اتیلن حائز زنجیری شاخه‌دار است پس زنجیرهای LDPE نمی‌توانند بخوبی با یکدیگر پیوند استوار کنند و دارای نیروی بین مولکولی ضعیف و ثبات کششی کمتری است. این گونه پلی ‌اتیلن معمولا با شیوه پلیمریزاسیون رادیکالی فرآوری می‌شود. از خصوصیات این پلیمر ، انعطاف‌پذیری و امکان تجزیه بوسیله میکروارگانیسمها است.

LLDPE (پلی اتیلن دست نویس با دانسیته پایین)

این پلی ‌اتیلن یک پلیمر خطی با تعدادی شاخه‌های کوتاهی است و معمولا از کوپلیمریزاسیون اتیلن با آلکن‌های بلند زنجیر ایجاد می‌شود.

MDPE

پلی اتیلن با دانسیته متوسط است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *