لوله های پلی اتیلن و کاربرد آن

لوله های پلی اتیلن و کاربرد آنReviewed by شرکت خدمات بازرگانی رحیمی نژاد on Mar 7Rating: 5.0لوله های پلی اتیلن و کاربرد آنپیرامون ما , پر است از موهبتهای کاربرد لوله‌های پلی اتیلن است , حضور لوله پلی اتیلن و انواع آن به صورت نهان و پنهانی است و شاید در اطراف خودمان مزایای لوله‌های پلی اتیلن را نبینیم ولی لوله‌های پلی‌اتیلن با توجه به مشخصات منحصربفرد خود دارای کاربرد‌های وسیعی در انتقال سیالات در پروژه‌های بزرگ صنعتی می‌باشد که می‌تواند این لوله‌ها را متمایز از سایر لوله‌ها کند.

پیرامون ما , پر است از موهبتهای کاربرد لوله‌های پلی اتیلن است , حضور لوله پلی اتیلن و انواع آن به صورت نهان و پنهانی است و شاید در اطراف خودمان مزایای لوله‌های پلی اتیلن را نبینیم ولی لوله‌های پلی‌اتیلن با توجه به مشخصات منحصربفرد خود دارای کاربرد‌های وسیعی در انتقال سیالات در پروژه‌های بزرگ صنعتی می‌باشد که می‌تواند این لوله‌ها را متمایز از سایر لوله‌ها کند.

آبیاری هوشمند با بهره‌وری مناسب و بالا بوسیله لوله های پلی اتیلن امکان پذیر شده است که به جرات میتوان گفت تمامی محصولات باغی و زراعی که ما مصرف می کنیم بوسیله لوله‌های پلی اتیلن آبیاری شده ‌اند و اگر لوله پلی اتیلن وجود نداشت ممکن بود این محصولات به وجود نداشته باشند و یا کیفیتشان مطلوب نباشد.
طول عمر بالای لوله‌های پلی اتیلن باعث میشود که منابع جهت تولید این محصول کاهش یابد و بالطبع منابع طبیعی دست نخورده باقی بماند و همچنین در کم شدن انتشار و افزایش گازهای گلخانه‌ای نیز نقش موثری داشته باشد. از منظر دیگر بازیافت لوله پلی اتیلن است که براحتی انجام پذیر است و تا آخرین ذره قابلیت بازیافت را دارد و از این پواد بازیافتی میتوان در تولید محصولات دیگر استفاده نمود و این کار باعث میشود محیط زیست آسیب نبیند و مجددا در انتشار گازهای گلخانه‌ای جلوگیری کرد. اگر مجبور به حذف پلی اتیلن و جایگزینی آن با مواد دیگر شویم، انرژی مورد نیاز در چرخه تولید مواد جایگزین حدود 57 درصد افزایش یافته و در نتیجه انتشار گازهای گلخانه‌ای هم 61 درصد افزایش می‌ یابد.به این ترتیب استفاده از مواد پلی اتیلنی ,مصرف انرژی، هزینه‌ها و گازهای گلخانه‌ای را کاهش می‌دهد.

لوله پلی اتیلن و آب

آب موهبتی فرهنگی, اجتماعی, اقلیمی, سیاسی و اقتصادی است. مسئله کمبود آب در ایران که به دلیل فقدان مدیریت و روش‌های بهینه مصرف, به بحران آب تبدیل شده است , یکی از مهمترین چالش‌های کشور است. وزارت کشاورزی به عنوان بزرگترین مصرف کننده منابع آبی کشور در حال تلاش برای تبدیل سیستم‌های سنتی آبیاری به سامانه‌های نوین آبیاری مانند آبیاری قطره‌ای است.

لوله پلی اتیلن در محیط زیست

درکاهش آلودگی محیط زیست ،استفاده از لوله پلی اتیلن می تواند بهترین گزینه برا ی سیستمهای انتقال سیالات در پروژه‌های بزرگ و کوچک صنعتی، نیروگاه ها و سیستم آبرسانی باشد. همچنین لوله های پلی اتیلن درسیستمهای فاضلاب شهری و انتقال فاضلاب صنعتی، سیستم‌های گازرسانی و پروژه های بزرگ اطفاء حریق که درکاهش میزان آلودگی آب نقش بسزایی دارند. هدف از این تحقیق، افزایش دانش در مورد لوله‌های پلی اتیلن، شناسایی روند مربوط به کیفیت لوله‌های تولید شده و ارزیابی آنها در یک روش علمی و سازنده در ارتباط با محیط زیست است. کاربرد لوله پلی اتیلن در کشاورزی و صنایع وابسته به آن بسیار زیاداست، کنترل منابع آبی و جلوگیری از هدر رفت آب و مزایای بسیار و منحصر بفرد لوله های پلی اتیلن باعث استفاده بیش از پیش از این لوله ها شده است, دوام و استحکام بالا, نصب آسان, کم هزینه بودن, عمر طولانی, سبک بودن, انعطاف پذیری, مقاوت در برابر اشعه نور خورشید, مقاومت در برابر خوردگی , بهداشتی بودن و غیر سمی بودن و تنوع بالا در سایز و اندازه, تنها برخی از مزایای لوله های پلی اتیلن می باشد که کشاورزان و دستاندرکاران را به استفاده از لوله های پلی اتیلن ترغیب می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *