لوله پلی اتیلن دست دوم

لوله پلی اتیلن دست دومReviewed by مهرناز حسینی on Sep 17Rating: 5.0لوله پلی اتیلن دست دوملوله پلی اتیلن دست دوم غالبا همان لوله‌هایی است که در محل پروژه‌ها باقی‌مانده است .لوله پلی اتیلن دست دوم همانطور که از نامش پیداست لوله‌ای است که مازاد آمده است

لوله پلی اتیلن دست دوم ؟؟؟

لوله پلی اتیلن دست دوم غالبا همان لوله‌هایی است که در محل پروژه‌ها باقی‌مانده است .لوله پلی اتیلن دست دوم همانطور که از نامش پیداست لوله‌ای است که مازاد آمده است و دلیل اینکه  چرا لوله به عنوان لوله دست دوم برای فروش عرضه شده است بسیار مهم است. برخی از دلایل اینکه لوله دست دوم برای عرضه وارد بازار میشود را ذکر میکنیم

1-    لوله پلی اتیلن در محل پروژه بیش از اندازه باشد و بیشتر از نیاز باشد
2-    لوله پلی اتیلن در محل پروژه آسیب دیده باشد و مناسب کاربری نباشد
3-    لوله پلی اتیلنی که به عنوان لوله دست دوم ارائه میکنند از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد و نیازهای پروژه را برآورده نکند
4-    لوله پلی اتیلن استاندارد نبوده و میخواهند به نحوی بفروش برسانند
5-    مواد اولیه که برای تولید آن لوله بکار رفته است مناسب نبوده باشد

لوله پلی اتیلن دست دوم در کل ضایعات است و مناسب هیچ گونه کاربردی نیست به دلیل اینکه از مواد اولیه , کارخانه تولید کننده و شیوه نگهداری آنها هیچ گونه سابقه قابل اعتماد و مستندی در اختیار نیست .
حمل و نقل لوله پلی اتیلن  و انبارش آنها بسیار اهمیت دارد و شاید این لوله‌ها سالها در معرض نور مستقیم خورشید بوده‌اند و یا اینکه در دماهای بسیار پائین و در فضای باز نگهداری شدند.
مورد بسیار مهم این است که به وسیله هیچ روش و آزمایشی نمیتوان سلامت و کیفیت مناسب لوله پلی اتیلن دست دوم را سنجید و در آزمایشها بتوان نوع مواد را تشخیص داد اما مراحل تولید , شیوه و چگونگی تولید و همچنین مستندات تولید در هاله‌ای از ابهام باقی می‌ماند. 
لوله پلی اتیلن دست دوم نیز به عنوان یک ضایعات خوب و مناسب برگشت به چرخه تولید لوله پلی اتیلن مناسب نیست و باید از آن برای تولید محصولات دیگر که کارکردی استرتژیک و حساس ندارند مانند سبد استفاده کرد . لازم میبینیم که در مورد ضایعات لوله پلی اتیلن نیز مطلبی بیان کنیم , ضایعات مناسب لوله پلی اتیلن , ضایعاتی است که در کارخانه بوجود می‌آید و تمامی جوانب ضایعات حین تولید را شامل میشود. این ضایعات چون مستند میشوند و مواد اولیه و چگونگی تبدیل شدن به ضایعات در مورد آنها قابل ردگیری است مناسب است , از این رو این ضایعات جهت استفاده مجدد برای تولید برخی لوله‌های پلی اتیلن و بازیافت به محل‌های مخصوصی ارسال میشوند و با صرف هزینه‌های هنگفتی مجددا به صورت گرانول تبدیل میشوند.
خرید لوله پلی اتیلن دست دوم جهت اجرای خطهای لوله برای انتقال سیالات به هیچ وجه مناسب نیسب و پیشنهاد نمیشود حتی جهت انتقال فاضلاب و جریانهای بدون فشار , چون آبندی این خطها بسیار مهم است و احتمال زیاد کوپلر این لوله لوله‌های دست دوم کاروگیت مشکل دارند و یا واشر آنها بر اثر ماندن و شرایط نامناسب نگهداری دچار مشکل شده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *