لوله پلی اتیلن کلافی و کاربردهای آن

لوله پلی اتیلن کلافی و کاربردهای آنReviewed by at on Sep 26Rating: 5.0لوله پلی اتیلن کلافی و کاربردهای آندر صورتی که در هر کدام از موارد بالا نیاز به اتصال لوله ها به یکدیگر دارید می توانید از همان اتصالات معمولی برای آن ها استفاده کنید. همچنین روش اتصال نیز می تواند به همان روش های قبلی مانند اتصالات جوشی انجام شود. این مسئله بسته به نوع کاربر شما دارد.

لوله پلی اتیلن کلافی و کاربردهای آن

لوله پلی اتیلن کلافی یکی از انواع لوله پلی اتیلن است که کاربرد آن مشابه با لوله های پلی اتیلن معمولی است. تنها تفاوتی که این لوله با لوله های معمولی دارد این است که می توان آن را به صورت کلافی تولید کرد. به دلیل کاربرد بالایی که این نوع لوله در صنایع مختلف دارد، در این مقاله تصمیم داریم، هر آن چه باید در این مورد بدانید را در اختیارتان قرار دهیم.

 

به طور کلی لوله های پلی اتیلن را می توان برای دما و فشارهای مختلف تولید کرد. اما به دلیلی محدودیت هایی که وجود دارد معمولا اجازه تولید تا یک قطر و طول معینی را داریم. اما در برخی موارد نیاز است که کلافی از این لوله را داشته باشیم تا حتی الامکان از اتصالات لوله ای استفاده نکنیم. به هر حال استفاده از اتصالات لوله پلی اتیلن علاوه بر این که دردسر خودش را دارد، باعث ایجاد عدم یکنواختی در ساختار لوله شده و می تواند برای کاربر مشکل ایجاد کند. همچنین در برخی موارد باید از اتصالات جوشی استفاده کرد که تا بتوان قابلیت اطمینان را بالا برد در حالی که افزایش هزینه ها را به دنبال خواهد داشت.

ساخت لوله پلی اتیلن کلافی چگونه است؟

برای تولید لوله پلی اتیلن کلافی از همان موادی که برای تولید لوله پلی اتیلن استفاده می شود، استفاده می کنیم. اما برای به دلیل محدودیت های موجود این نوع لوله در متراژ های ۱۰۰، ۲۰۰ و ۴۰۰ برای تحمل فشار ۶ الی ۱۰ بار ساخته می شود. البته محدودیت دیگری نیز در رابطه با قطر لوله وجود دارد. چون این لوله به صورت کلافی به خریدار ارائه می شود حداکثر قطری که می تواند داشته باشد ۱۱۰ میلی متر است.

مواد سازنده پلی اتیلن چیست؟

در این رابطه در سایت توسن، مقاله های مختلفی در اختیار شما قرار داده شده است که می توانید از آن ها استفاده کنید. ولی به طور مختصر این جا اشاره می کنیم که برای تولید پلی اتیلن از ماده ای به نام اتیلن استفاده می شود که این ماده از هیدروکربن های موجود در نفت و گاز بدست می آید. معمولا در تولید این نوع لوله سعی می شود که از مواد ضایعاتی برای عملکرد بهتر لوله استفاده نشود.

مزایای استفاده از لوله پلی اتیلن کلافی :

موارد استفاده از لوله پلی اتیلن کلافی :

در صورتی که در هر کدام از موارد بالا نیاز به اتصال لوله ها به یکدیگر دارید می توانید از همان اتصالات معمولی برای آن ها استفاده کنید. همچنین روش اتصال نیز می تواند به همان روش های قبلی مانند اتصالات جوشی انجام شود. این مسئله بسته به نوع کاربر شما دارد.

همراهان عزیز اگر شما نیاز به تحمل فشار های بالاتری دارید می توانید از لوله هایی که به متراژ معین تولید می شوند استفاده کنید. همچنین توجه داشته باشید به دلیل تنها تفاوت ظاهری لوله پلی اتیلن کلافی با سایر لوله ها تفاوت قیمتی با یکدیگر ندارند. پس قیمت این لوله متناسب با متراژ و کیفیت آن تعیین می شود. در صورتی که قصد استفاده از این لوله را برای امور کاری خود دارید می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *