مخازن اسید پلی اتیلن

مخازن اسید پلی اتیلنReviewed by خدمات بازرگانی رحیمی نژاد on Jan 8Rating: 5.0مخازن اسید پلی اتیلن مخازن پلی اتیلن علاوه بر کاربرد به عنوان مخزن آب در طیف گسترده ای از کاربری های صنعتی و کشاورزی نیز طرفداران زیادی داشته و به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند.

مخازن پلی اتیلن علاوه بر کاربرد به عنوان مخزن آب در طیف گسترده ای از کاربری های صنعتی و کشاورزی نیز طرفداران زیادی داشته و به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال ذخیره و نگهداری اسید و مواد شیمیایی، روغن، مواد خوراکی و غذایی، کود مایع و … از کاربردهای مخازن پلی اتیلن صنعتی و سفارشی است. 

مخازن پلی اتیلن و پلاستیکی عموماً برای نگهداری و ذخیره سازی مایعاتی با چگالی نزدیک به آب ( چگالی یک ) تولید می شوند و به خوبی در برابر خاصیت خوردگی این مواد مقاوم هستند. اما به دلیل چگالی بالاتر بعضی از اسید ها ( چگالی اسید سولفوریک غلیظ تا قریب به 2 برابر آب و یا اسید فسفریک غلیظ تا 1.5 برابر آب می باشد. ) نیاز است تا تغییراتی بر روی این مخازن پلی اتیلنی نگهداری اسید ایجاد شود تا در صورتی که حجم زیادی از این مواد داخل این مخازن ریخته شود ، مخزن بتواند استحکام خود را حفظ کند و دچار پارگی نشود. به این گونه مخازن تقویت شده، مخزن اسید یا مخزن ضد اسید گفته می شود.

سالها تجربه فروش انواع مخازن پلی اتیلن اسید و مواد شیمیایی خورنده، نشان دهنده این موضوع است که مخازن افقی نسبت به مخازن عمودی مقاومت و دوام کمتری برای نگهداری اسید ها و مواد شیمیایی دارند و این ضعف عمدتاً به دلیل وجود پایه های پلی اتیلنی در کف مخزن است. محل اتصال این پایه ها با بدنه مخزن در اسید های قوی با چگالی بالا می تواند آسیب پذیری بیشتری داشته باشد. به همین دلیل ما همواره به مشتریان مخازن عمودی (ترجیحاً عمودی کوتاه و با ارتفاع کمتر) را پیشنهاد می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *