مخزن آب فلزی

مخزن آب فلزیReviewed by Wordmsd on May 18Rating:

مخزن فلزی

مخزن فلزی یا تانکر فلزی به مخزنی اطلاق می شود که از مواد فولادی ، گالوانیزه و یا استیل در ساخت آنها استفاده شده است. این مخازن را به طور کلی می توان به دسته های مخزن فلزی افقی یا زمینی ، مخزن فلزی عمودی یا ایستاده ، مخزن فلزی هوایی ، مخزن فلزی مکعبی تقسیم کرد. عمده ماده ای که در این مخازن نگهداری می شود آب ، الکل و انواع سوخت می باشد.

مزایا و معایب مخزن فلزی نسبت به مخزن پلاستیکی

معایب مخزن فلزی

نکته قابل توجه در رابطه با مخازن فلزی این است که برخی از مایعات همچون اسیدها ، باعث خورندگی این مخازن می شوند و به همین جهت مناسب ذخیره سازی اینگونه مواد نمی باشند. نقطه ضعف دیگر آن نسبت به مخزن پلاستیکی و کامپوزیتی وزن بیشتر آن است و این مورد باعث می شود برای جابه جایی مخازن فلزی عمدتاً نیاز به تجهیزات باشد.

با اتصال چرخ هایی به مخزن می توان آنرا تبدیل به  تانکر چرخدار ( مخزن چرخدار ) کرد و یا آن را بر روی انواع وانت و کامیونت سوار کرد که در این حالت اصطلاحاً به آن مخزن یا تانکر ماشینی گفته می شود.

مزایای مخزن فلزی

از جمله مزایای مخازن فلزی نسبت به دیگر مخازن پلی اتیلن و پلاستیکی مقاومت بیشتر آنها در برابر ضربات اجسام تیز و بریدگی است. ضمن اینکه تولید این مخازن در حجم های گوناگون راحت تر از مخازن پلی اتیلنی و پلاستیکی است.همچنین امکان نصب انواع اتصالات فلزی به راحتی مهیا است.در صورتی که حجم مخزن سفارش داده شده زیاد باشد ، معمولاً این امکان وجود خواهد داشت تا تولید کنندگان در محل نصب مخزن اقدام به ساخت مخزن فلزی نمایند و دیگر نیازی نیست برای جابه جایی آن از تجهیزات اضافی استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *