مخزن آب پلی اتیلن

مخزن آب پلی اتیلن

در بسیاری از نقاط کشور و نواحی خاص نیاز مبرمی به ذخیره آب آشامیدنی دیده می شود؛ گاه انتقال آب انجام شده و اگر در چنین شرایطی شما به دنبال راهی برای این جابجایی باشید حتما مخازن آب ابتدا در ذهن شما نقش می بندند. از این رو بهتر است اگر قصد خرید آن را دارید با انواع آن آشنا شده و بدانید که کدام گزینه مناسب شما خواهد بود.

مخازن آب از لحاظ ساختار به چند دسته تقسیم می شوند و هر چه کیفیت آن ها بالاتر و دقت ساخت آن ها بیشتر باشد قطعا حفظ آب را بهتر انجام خواهند داد و پس از مدتی آب آشامیدنی آلوده نمی شود.

در نواحی جنوبی کشور و برخی نواحی مرکزی گاه کمبود آب به طور ویژه احساس می شود، یا این که شما قصد جابجایی را داشته و مدت زمانی به منابع آب شرب دسترسی ندارید. قطعا نیاز به مخزن های نسبتا بزرگ آب دارید. برخی از آن ها ثابت هستند و برخی بر روی خودرو ها سوار می شوند.

مخزن آب پلی اتیلن
مخزن آب پلی اتیلن

تفاوت مخزن آب پلی اتیلن با دیگر مخازن

میدانیم که حفظ شدن دمای آب به طور طبیعی وقتی از سفره های آب زیرزمینی دریافت می شود و یا این که از مخازن شهری وارد لوله می شود در حدی طبیعی است، باکتری های آن از بین رفته اما در صورتی که به خوبی نگه داری نشوند قطعا دوباره باکتری، جلبک و… در آن ها رشد خواهد کرد و این آب حداقل در حالت عادی قابل استفاده نیست.

مخازن آب پلی اتلین ویژگی خاصی دارند که در نوع های معمولی پلاستیکی و فلزی به هیچ عنوان دیده نمی شود، آن هم معماری و ساختار لایه ای و تشکیل شده از ماده ای به نام پلی اتلین است.

این لایه و ساختار به باکتری ها اجازه رشد را نخواهد داد، در نتیجه خبری از ناسالم بودن آب نیست.

استفاده از مخازن پلی اتیلن برای حفظ دمای آب

در دو شرایط شما نیاز به حفظ دمای آب خواهید داشت، یکی گرمای شدید در شهر های جنوبی کشور و یکی نیز سرمای بسیار شدید است که هر دو قطعا کیفیت آب را نامناسب کرده و حتی نوع های فلزی مخازن آب و مدل های بی کیفیت پلاستیکی موجب بخار شدن آب می شوند.

اما یک بار دیگر مخازن پلی اتیلین این ویژگی را در اخیتار دارند که شما با استفاده از آن ها تغییر محسوسی در دمای آب مشاهده نمی کنید. در واقع خنکی بهترین شرایط برای آب است و گرم شدن آن را در بیشتر مواقع غیرقابل استفاده می کند.

تفاوت مخزن آب پلی اتیلن با دیگر مخازن
تفاوت مخزن آب پلی اتیلن با دیگر مخازن

چگونه مخزن آب با کیفیتی خریداری کنیم؟

خرید یک کالا از مراکز معتبر قطعا بهترین کاری است که شما می توانید انجام دهید، این که تضمین کیفیت و اصالت کالا در کنار بهترین قیمت را دریافت کرده و پس از مدتی اگر مشکلی غیرعادی در محصول مشاهده کردید از خدمات پس از فروش آن نا امید نشوید.

علاوه بر تمامی موارد مخازن پلی اتلین نیازمند عایق کردن در دما های بسیار پایین و بالا نیستند، خبری از زنگ زدن، رشد باکتری وجلبک نیز در آن ها نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *