مخزن ذخیره محلول کود

مخزن ذخیره محلول کودReviewed by مهرناز حسینی on Aug 27Rating: 5.0مخزن ذخیره محلول کود در مزارع و کشتزارهایی که روشهای کشاورزی مکانیزه از جمله آبیاری قطره ای در آنها اجرا می شود استفاده از روش Ferti-Irrigation و یا کود دهی حین آبیاری بسیار رایج می باشد.

 در مزارع و کشتزارهایی که روشهای کشاورزی مکانیزه از جمله آبیاری قطره ای در آنها اجرا می شود استفاده از روش Ferti-Irrigation و یا کود دهی حین آبیاری بسیار رایج می باشد. پیش تر روش رایج استفاده از تانک کودهای فلزی و تحت فشار بوده است. با رایج شدن کودهای کریستالی که به راحتی در آب حل می شوند روش تزریق با استفاده از تانک های ذخیره کود و پمپ رواج بیشتری یافته است.

مخزن پلی اتیلن ذخیره محلول کود

     در این روش به بهینه ترین شکل ممکن می توان میزان کود مصرفی و زمان اضافه شدن آن به سیستم آبیاری را مدیریت نمود. در این روش کود کریستالی گران قیمت در مخزن های کود پلاستیکی و یا پلی اتیلنی حل می شود و با کمک پمپ به صورت کاملا کنترل شده در زمانهایی حین آبیاری با غلظت مشخص به شبکه آبیاری مزرعه تزریق می شود. تانک کود یا مخزن تزریق کود دراین روش می تواند متناسب با حجم مورد نیاز از انواع مخازن افقی و یا عمودی بین ۱۰۰ تا ۵۰۰۰ لیتر انتخاب گردد. توصیه می شود برای جلوگیری از رشد جلبک در دیواره داخلی مخزن از انواع سه لایه استفاده شود.

 مزایای استفاده از مخزن پلاستیکی به عنوان تانک کود ذخیره در سیستم تزریق یا ونتوری:

  • سبک بودن و سهولت جابجایی
  • ضد خوردگی بودن جنس بدنه آن
  • سهولت اتصال به انواع شبکه لوله کشی
  • مقرون به صرفه بودن
  • عدم واکنش با انواع کود و سموم شیمایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *