مزایا و تفاوت های مخازن پلی اتیلن افقی و عمودی

مزایا و تفاوت های مخازن پلی اتیلن افقی و عمودیReviewed by خدمات بازرگانی رحیمی نژاد on Nov 11Rating: 5.0مزایا و تفاوت های مخازن پلی اتیلن افقی و عمودیمخزن های پلی اتیلن افقی و عمودی تفاوتهایی با هم دارند و هرکدام به نسبت دیگری مزیت هایی دارند که برخی را در اینجا عنوان کردیم.

مزایای مخزن پلی اتیلن افقی نسبت به عمودی:

مخازن پلی اتیلن به صورت کلی در اشکال و احجام مختلف قابلیت تولید دارند. کلیه مشتریان با توجه به فضایی که در اختیار دارند مخازن افقی پلی اتیلن یا مخازن عمودی پلی اتیلن را انتخاب میکنند. مخزن پلی اتیلن آب شرب افقی به صورت کلی برای نواحی که دارای محدودیت ارتفاع هستند و نیاز به مخزن آب دارند، انتخاب میگردد. مخزن پلی اتیلن افقی با توجه به اینکه دارای مرکز ثقل نزدیکتری از آب با زمین میباشد ، پایدار تر از مخزن آب عمودی می باشد. مخازن آب شرب افقی در طول های مختلف قابلیت طراحی و ساخت دارند. این مخازن پلی اتیلن سه لایه افقی قابلیت کاربری در محیط های باز را نیز دارند. اگر بخواهیم بدانیم که مخزن پلی اتیلن افقی بهتر است یا عمودی باید به نوع کاربری خود نگاه کنید و سپس اقدام به انتخاب نمایید.

مزایای مخزن پلی اتیلن عمودی:

از طرف دیگر مخزن پلی اتیلن تک لایه میتواند در محیط های بسته به کار رود. مخزن پلی اتیلن عمودی نیز میتواند جهت نگهداری آب در محیط های مختلف به کار رود. به صورت کلی، مخازن پلی اتیلن عمودی در محیط هایی که دارای ارتفاع مناسب می باشند کاربرد دارند. ارتفاع مخازن عمودی پلی اتیلن بالای ۵۰۰۰ لیتر بالا بوده و به دلیل عدم وجود نردبان دسترسی به ورودی بالای این مخازن پلی اتیلن دشوار می باشد. مخازن پلی اتیلن عمودی سه لایه قابلیت نصب و کاربرد در محیط های باز را دارا می باشد. مخازن پلی اتیلن به دلیل ارتفاع زیاد دارای نواحی تمرکز تنش بالا در نقاط پایینی بوده و دارای ضعف های زیادی در نواحی پایین جهت گرفتن خروجی به خصوص خروجی های سایز بالا می باشند.

مخازن پلی اتیلن افقی و عمودی بیشتر با استفاده از فرایند قالبگیری چرخشی یا روتومولدینگ تولید میگردند. این مخازن با توجه نیاز مشتری تا حجم ۲۰ متر مکعب ساخته میگردند‌ از ضعف های مخازن پلی اتیلن روتومولدینگ ضخامت اندک در نواخی تمرکز تنش میباشد‌ این ضخامت اندک در طولانی مدت نواحی مختلف را تحت تاثیر قرار داده و ایجاد شکست میکند.

مقایسه بین مخازن آب فلزی و منبع آب پلی اتیلن
مقایسه بین مخازن آب فلزی و منبع آب پلی اتیلن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *