منبع آب تحت فشار و انواع آن

منبع آب تحت فشار و انواع آنReviewed by خدمات بازرگانی رحیمی نژاد on Jun 2Rating: 5.0منبع آب تحت فشار و انواع آنمنابع تحت فشار یکی از مهم ترین اجزاء در سیستم آبرسانی می باشند. این منابع موجب آبرسانی هرچه بهتر و آسان تر می شوند و هم چنین از سرعت و کارکرد غیر ضروری الکتروموتور پمپ جلوگیری می کنند.

منابع تحت فشار یکی از مهم ترین اجزاء در سیستم آبرسانی می باشند. این منابع موجب آبرسانی هرچه بهتر و آسان تر می شوند و هم چنین از سرعت و کارکرد غیر ضروری الکتروموتور پمپ جلوگیری می کنند. هم چنین ، منابع تحت فشار موجب تثبیت سطح فشار آب در ساختمان  و بین گردش های پمپ می شوند. 

سه نوع منبع تحت فشار وجود دارد :

منابع تحت فشار بادی : منابعی گالوانیزه شده هستند ، که آب و هوا را در یک مخزن بزرگ نگه می دارند. تمامی اجزای این نوع منابع تفکیک نشدنی هستند و به این دلیل ، سایز بزرگی دارند و گنجایش حجم آب بیشتری را دارند .
منابع تحت فشار دیافراگمی : این منابع ساختاری بسیار فشرده و محکمی دارند و دیافراگم آنها لاستیکی و ثابت است و مکش کمتر آب را از مکش بالاتر از هوای متراکم شده تفکیک می کند. همانطوری که آب در منبع پمپاژ می شود ، دیافراگم هوای متراکم شده را تا زمانی که سطح فشار آب به حد لازم برسد ، هل می دهد و سپس پمپ خاموش می شود. این روند موجب ثابت ماندن فشار آب در ساختمان می گردد. در هنگام مصرف آب ، دیافراگم مجددا به حالت اول بر می گردد ( با همان فشار ثابت ) .
منابع تحت فشار بالنی : این نوع منابع بسیار شبیه به منابع دیافراگمی هستند . با این وجود ، آنها دارای بالنی در انتهای منبع هستند که آب تحت فشار را نگه می دارد . همانند منابع تحت فشار دیافراگمی ، زمانی که پمپ فشار آب را بالا می برد ، بالن تحت مکش هوای فشرده باد می شود تا جایی که فشار در نقطه مورد نظر به حداکثر برسد و در نهایت پمپ خاموش می شود. در هنگام مصرف آب ،‌هوای فشرده شده باد بالن را خالی می کند و فشار به حالت اولیه خود بر می گردد و مجددا پمپ راه اندازی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *