موفه پلی اتیلن چیست؟

موفه پلی اتیلن چیست؟Reviewed by مهرناز حسینی on Aug 11Rating: 5.0موفه پلی اتیلن چیست؟موفه پلی اتیلن (Exp joint) برای جلوگیری از تغییر شکل و از فرم خارج شدن سیستم فاضلاب خانگی لوله پلی اتیلن که در اثر انبساط یا انقباض ، نشست ساختمان که طی چندین سال اتفاق می افتد

موفه پلی اتیلن

موفه پلی اتیلن (Exp joint) برای جلوگیری از تغییر شکل و از فرم خارج شدن سیستم فاضلاب خانگی لوله پلی اتیلن که در اثر انبساط یا انقباض ، نشست ساختمان که طی چندین سال اتفاق می افتد و یا تکان های ناشی از زلزله که باعث از آب بندی افتادن خط فاضلاب خانگی می شود از این قطعه استفاده می کنند.

کاربرد موفه پلی اتیلن چیست؟

خطوط لوله در زیر ساختمان ها با تهدیدات زیادی روبرو هستند که این تهدیدات بسته به عامل های درونی و بیرونی میتواند متفاوت باشد. از جمله تهدیداتی که خطوط فاضلاب و لوله های انتقال آب با آن مواجه هستند میتوان به انواع فشارهای داخلی و خارجی، رانش و تنش، انبساط و انقباض، کش آمدن لوله ها، نشست ساختمان و نشت دهی می باشد. موفه ها که در انواع سایزها و جنس های مختلف تولید می شوند، یکی از انواع رابط ها و اتصالات بوده که در جنس ها ی مرغوب پلی اتیلن در سایز های مختلف موجود می باشد و استفاده از آنها در اتصالات و خطوط لوله خصوصا لوله های فاضلابی در زیر ساختمان باعث جلوگیری از نشست ساختمان شده و نیروهای حاصل از انبساط و انقباض را خنثی می نماید. این لوله ها با جلوگیری از کش امدن آنها موجب بالا رفتن دوام عمر سیستم فاضلابی و در نهایت دوام عمر ساختمان می شود.

مزیت موفه پلی اتیلن

نصب سریع و راحت، قیمت مناسب و کیفیت بالا، عرضه در برندهای معتبر، مقاومت مکانیکی و شیمیایی بالا از جمله مزایای این نوع اتصالات می باشند.

شکل ظاهری موفه :

استوانه ای شکل است که دهانه بالا کمی بزرگتر از دهانه پایین است.

وجود حلقه آب بندی در بالای آن این امکان را به نصاب می دهد تا در جاهایی که امکان جوش کاری به دلیل وجود فضای کم نیست از موفه استفاده شود.

موفه پلی اتیلن به سه شکل در بازار موجود می باشد:

موفه کوتاه

موفه بلند

موفه رابط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *