میلگرد پلی اتیلن

میلگرد پلی اتیلنReviewed by مهرناز حسینی on Aug 8Rating: 5.0میلگرد پلی اتیلن ورق و میلگرد پلی اتیلن ساخته شده از پلیمری به همین نام ، از ارزان ترین پلیمر های صنعتی در بازار به حساب می آید . چگالی بسیار بالای ورق و میلگرد پلی اتیلن سبب شده تا انواع ویژگی های پلیمر های دیگر در این محصول وجود داشته باشد .

ورق و میلگرد پلی اتیلن ساخته شده از پلیمری به همین نام ، از ارزان ترین پلیمر های صنعتی در بازار به حساب می آید . چگالی بسیار بالای ورق و میلگرد پلی اتیلن سبب شده تا انواع ویژگی های پلیمر های دیگر در این محصول وجود داشته باشد . ساختار پلیمری پلی اتیلن از گرما نرم هایی ( مواد دیر گداز ) می باشند که با پلیمریزاسیون گاز اتیلن به دست می آیند . از مهمترین ویژگی های ورق و میلگرد پلی اتیلن میتوان به چند مورد اشاره کرد : چگالی بسیار بالاتر از باقی پلیمر ها ، استحکام کششی بالا ، مقاومت در برابر پارگی ، دمای نرم شدن تا ۲۰۰ درجه سانتیگراد ، خطی بودن ساختار تشکیل دهنده دسته پلیمری ، شکنندگی کمتر نسبت به باقی پلیمر های صنعتی ، مقاومت در برابر اشعه های مخرب مثل اشعه فرابنفش ، دارای مجوز های بهداشتی برای استفاده در صنایع غذایی ، تحمل حرارتی معادل با ۲۵۰ درجه سانتیگراد  و ده ها ویژگی دیگر که این محصول را به یکی از پرکاربرد ترین پلیمر های صنعتی تبدیل کرده است .

میلگرد پلی اتیلن درجه یک

میلگرد  پلی اتلین درجه یک به سطحی از کیفیت میلگرد اطلاق میشود که در آن از بهترین  گرید مواد نو پلی اتیلن موجود در بازار استفاده شده است و در فرآیند تولید آن ضایعات و مواد کهنه استفاده نمیشود . این میلگرد دارای  ویژگی های مخصوص به خود است که در زیر به آن اشاره میشود :

1- مواد با کیفیت :

 که رنگ روشنی به میلگرد داده و تا حدی خواص نوری خوبی به آن میدهد که در تزئین داخلی کاربرد دارد.

2- ضربه پذیری خوب : 

میلگرد پلی اتیلن درجه یک بدلیل الاستیسیته خوب در مقابل ضربه تا حد زیادی مقاوم است .

3- خواص کششی خوب : 

در مقابل نیروهای کششی استحکام خوبی دارد .

4- مقاومت در برابر اسید و باز : 

این خاصیت باعث میشود در بسیاری موارد در مشاغل مختلف کارائی داشته باشد.

6- عایق : 

در برابر الکتریسیته خاصیت عایق بودن را دارد .

7- سختی مناسب :

این  خاصیت بدلیل اینکه پلی اتیلن درجه یک از درجه ای از سختی برخورداد است که  نه خیلی بالا بوده و نه خیلی پائین است این امکان را فرام میکند که براحتی  قابل تراشکاری باشد و در مدل سازی و قطعه سازی و سری کاری بسیار مناسب است .

8- وزن پائین :

بدلیل  استفاده از مواد نو درجه یک وزن پائین تری در واحد حجم از محصول  مشابه با مواد ضایعاتی و درجه دو دارد که باعث میشود در کل سفارش خرید قیمت  متعادلی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *