ویژگیهای بوسترپمپ ها

ویژگیهای بوسترپمپ هاReviewed by خدمات بازرگانی رحیمی نژاد on Feb 13Rating: 5.0ویژگیهای بوسترپمپ ها بطور کلی کلمه بوستر (booster) به معنی تقویت کننده است و بوستر پمپ به یک یا مجموعه ای از چند الکتروپمپ گفته می شود که بصورت موازی توسط لوله کشی های مورد نیاز و دیگر تجهیزات مربوطه بر روی شاسی مناسب به یکدیگر متصل می شوند تا میزان آب مصرفی و فشارآب مورد نیاز برای سیستم آبرسانی یا آتش نشانی خصوصاً در ساختمان های بلند مرتبه، مصارف خانگی، صنعتی، کشاورزی و استخر را تأمین نماید.

بطور کلی کلمه بوستر (booster) به معنی تقویت کننده است و بوستر پمپ به یک یا مجموعه ای از چند الکتروپمپ گفته می شود که بصورت موازی توسط لوله کشی های مورد نیاز و دیگر تجهیزات مربوطه بر روی شاسی مناسب به یکدیگر متصل می شوند تا میزان آب مصرفی و فشارآب مورد نیاز برای سیستم آبرسانی یا آتش نشانی خصوصاً در ساختمان های بلند مرتبه، مصارف خانگی، صنعتی، کشاورزی و استخر را تأمین نماید.

بوستر پمپ ها صرف نظر از نوع کاربری، فشار کار، تعداد پمپ ها و … معمولاً در دو نوع دور ثابت و دور متغیر تولید می گردند.
در بوستر پمپ های آبرسانی معمولاً بمنظور جلوگیری از ضربه الکتریکی و مکانیکی اولیه در زمان استارت پمپ از اینورتر (inverter) که باعث راه اندازی آرام الکتروموتور از دور کم و به تدریج افزایش دور و قدرت پمپ میگردد استفاده میشود همچنین در صورتی که با تکمیل توان پمپ در حداکثر دور حجم آبدهی و یا فشار آب کافی نباشد پمپ دوم بطور اتوماتیک وارد مدار میشود.
همچنین در بوستر پمپ های آبرسانی که دائماً در حال کار هستند و یا در بوستر پمپ های دیگر ، مورد استفاده در صنعت و کشاورزی، از سیستم PLC جهت تغییر استارت نوبتی پمپ ها استفاده میگردد. به سیستم تعیین کننده نوبت استارت پمپ های بوستر Change Over میگویند.

ویژگی های بوستر پمپ های دماتجهیز

  • دارای الکتروموتور با دور 2900 rpm یا 1450 rpm می باشند.
  • کارکرد با برق یک یا 3 فاز بر اساس توان الکتروپمپ .
  • تمامی مدلها دارای شیرفلکه های CIM ایتالیا (اصل) یا جاکومنی ایتالیا یا Pex انگلستان و شیر یکطرفه Yourk (اصل) یا محصول با کیفیت مشابه و به تعداد مناسب پمپ ها، می باشند.
  • دارای کلید Pressure KP1 دانفوس و یا سنسور ترانسمیتر BD آلمان یا دانفوس و مانومتر صفحه ای 10CM و تابلو برق هیوندای کره (اصل) و یا تله مکانیک (اشنایدر) با دو سال ضمانت بی قید و شرط تعویض می باشند.
  • پمپ ها روی شاسی و شاسی ها روی کلاف اصلی قرار گرفته اند.
  • در ساخت کلیه کلکتورهای بوستر پمپ های آبرسانی و حتی آتش نشانی دماتجهیز از لوله های گالوانیزه با قطر مناسب استفاده می شود و حتی لوله کلکتورهای بوستر پمپ های آبرسانی دارای سه لایه رنگ اپوکسی بهداشتی مخصوص آب شرب توسط کمپرسور باد جهت تامین حداکثر سلامت بهره برداران می باشند.
  • دارای منبع دیافراگمی با برندهای ایتالیایی اصل و دارای گارانتی واقعی (LB) با درج گارانتی در فاکتور و یا منابع دیافراگمی ترک با تیوپ ایتالیا (APDM مخصوص آب شرب) می باشند.
  • پیچ و مهره های بوستر پمپ های آبرسانی و آتش نشانی دماتجهیز تماما از نوع پیچ و مهره های گالوانیزه و سفید می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *