ویژگیهای لوله پلی اتیلن خوب و باکیفیت

ویژگیهای لوله پلی اتیلن خوب و باکیفیتReviewed by خدمات بازرگانی رحیمی نژاد on Nov 25Rating: 5.0ویژگیهای لوله پلی اتیلن خوب و باکیفیتبرای آزمایش کردن لوله پلی اتیلنی ، قراردادن آن زیر لاستیک اتومبیل و عبور از آن صحیح نیست و کیفیت را اثبات نمی کند. ولی متاسفانه بارها دیده شده است که مردم عوام این کار را انجام می دهند. افراد حرفه ای با انداختن لوله روی سطح زمین و گوش دادن به صدای آن می توانند در مورد کیفیت لوله اظهار نظر کنند.

برای آزمایش کردن لوله پلی اتیلنی ، قراردادن آن زیر لاستیک اتومبیل و عبور از آن صحیح نیست و کیفیت را اثبات نمی کند. ولی متاسفانه بارها دیده شده است که مردم عوام این کار را انجام می دهند. افراد حرفه ای با انداختن لوله روی سطح زمین و گوش دادن به صدای آن می توانند در مورد کیفیت لوله اظهار نظر کنند. لوله پلی اتیلن باید چند سال زیر نور مستقیم آفتاب دوام بیاورد.

یکی از مهمترین نشانه های کیفیت لوله این هست که درست جوش بخورد و دوام جوش آن تا سالیان سال حفظ شود.

سطح صاف و صیقلی داخل لوله نیز نشان دهنده کیفیت آن هست.

همچنین لوله پلی اتیلن هرگز نباید شکننده و خشک باشد.

جوش خوردن لوله پلی اتیلن یکی از نشانه های کیفیت لوله پلی اتیلن است.

لوله های درجه دو دارای مهر استاندارد نیستند اما ضمانتنامه معتبر ۵ ساله جوش از تولید کننده لوله را دارند. این لوله ها طبق جدول وزنی PE63 تولید می شوند.

البته بسیاری از تولید کنندگان لوله های درجه ۲ جهت افزایش کیفیت لوله ضخامت لوله را بالا می برند و نمی توان گفت که دقیقا از کدام جدول وزنی پیروی می کنند.

مثلا یک کلاف لوله پلی اتیلن درجه دو با فشار ۶ اتمسفر از ۵۸ کیلو تا ۶۸ کیلو تولید می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *