پمپ آب بدون برق

پمپ آب بدون برقReviewed by Wordmsd on May 12Rating:

کاربرد پمپ آب بدون برق هیدرولیکی

پمپ بدون برق هیدرولیکی رم عمدتا برای مناطق تپه ای و کوهستانی و همچنین مناطقی که نیاز به جریان آب کم دارند (مانند مصارف خانگی) استفاده می شود. ازاین پمپ ها معمولا برای آبیاری استفاده نمی شود و در مکان هایی که جریان آب بیشتر بوده لازم است از پمپ های هیدرولیکی بزرگتر با سایز لوله هایی بین 4 تا 6 اینچ استفاده گردد.

سازندگان معمولا سایز پمپ های هیدرولیکی را با اندازه لوله های ورودی و خروجی هماهنگ می کنند. به عنوان مثال یک پمپ هیدرولیکی 6*3 دارای لوله ی ورودی با قطر 6 اینچ و لوله ی خروجی با 3 اینچ است.

نحوه کارکرد پمپ آب بدون برق گرانشی

این پمپ ها نیاز است که در سطحی پایین تر از منبع تامین آب قرار گیرند. مایعات از منبع به داخل لوله ی اصلی یا (درایو پایپ) جریان می یابد تا فشار کافی جهت پمپاژ ایجاد گردد. این فشار به طور طبیعی افزایش می یابد که افزایش فشار با افزایش میزان آب در منبع تامین آب بیشتر می شود. زمانیکه دریچه فاضلاب بسته می شود، آب به درون سوپاپ و محفطه هوا حرکت داده می شود. سپس سیال به هوای داخل، فشار وارد کرده و آن را مجبور به بازگشت می کند، سوپاپ بسته شده و پمپ، آب را از لوله های خروجی، خارج کرده و به درون منبع ذخیره هدایت می کند.

پمپ آب بدون برق
پمپ آب بدون برق

نحوه نگهداری پمپ بدون برق هیدرولیکی

علی رغم دائم کار بودن پمپ های هیدرولیکی، نگهداری آنها آسان و بدون هیچ گونه دغدغه ای می باشد که این تنها به خاطر وجود تعداد کم قطعات محرک آن است. البته باید به این نکته توجه داشت که اجزا و مواد مورد استفاده در این پمپ ها باید در بازه های زمانی مشخص توسط تکنسین بررسی شود.

رایج ترین مشکلات پمپ آب هیدرولیکی

  • عدم تامین آب مورد نیاز به دلیل تنظیم نبودن دریچه خروج آب اضافی یا وجود مقدار کم هوا در مخزن یکی از مشکلات این پمپ ها می باشد که ممکن است آسیبی جدی به پمپ وارد کند
  • پمپ آب هیدرولیکی رم ممکن است در اثر یخ زدگی در زمستان و یا از دست دادن هوای مخزن دچار آسیب دیدگی شود که در نهایت سبب فشار بر روی قطعات شده و باعث شکستگی می گردد. که جهت تعمیر آنها، نیاز به جوشکاری و یا تعویض قطعات می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *