مخرن تک لایه پلی اتیلن

این نوع مخازن که بصورت تک لایه تولید می‌شوند؛ به این معنی که مقاومت کافی در مقابل اشعات مضر در این نوع مخازن در نظر گرفته نشده است. این نوع مخازن برای نگهداری آب در طولانی مدت گزینه مناسبی نمی‌باشند. اگرچه برای مصارفی نظیر نگهداری و حمل و نقل سموم و سیالات شیمیایی کاربرد خود را دارند. از مخزن تک لایه پلی اتیلن در صنایع کشاورزی نیز استفاده می‌شود. این مخازن مقاومت بالایی در مقابل تولید جلبک در داخل مخزن ندارند و برای مصارفی که در معرض مستقیم نور آفتاب هستند، توصیه نمی‌شود.

مخزن دولایه پلی اتیلن

در ﭼﻪ ﻣﻮاردي از ﻣﺨﺎزن دو ﻻﯾﻪ اﺳﺘﻔﺎده ﻣﯽ ﺷﻮد؟ مخازن دولایه پلی اتیلن برای مصارف بهداشتی مناسب هستند. در ضمن شما می‌توانید از مخزن دولایه پلی اتیلن در مقابل نور مستقیم خورشید نیز استفاده کنید. در فرایند تولید مخزن دولایه از یک لایه پلی اتیلن سفید برای جدار بیرونی مخزن استفاده می‌شود و علاوه بر آن از لایه داخلی مقاوم در برابر نور خورشید و اشعات مضر نیز استفاده شده است. لایه دوم در مخزن دولایه پلی اتیلن مانع عبور اشعات یو وی نیز می‌شوند که به این معناست که در مخازن دولایه دیگر خبری از تشکیل جلبک و باکتری مضر نیست و شما می‌توانید این نوع مخزن را در هر شرایطی استفاده نمایید.
مخازن دولایه در مواردی کاربرد دارند که دمای محیطی در دمای عادی باشد؛ به این معنا که تغییر دما در مایعی که قرار است از آن نگهداری کنید، تاثیر چندانی نگذارد. از این نوع منبع برای نگهداری آب آشامیدنی در موتورخانه و پشت پمپ آب نیز استفاده می‌شود.

مخزن سه لایه پلی اتیلن

مخزن سه لایه پلی اتیلن تفاوت چندانی در کارایی نسبت به مخزن دولایه ندارد. مخصوصاً در مصارف عمومی و غیر تخصصی مخرن دولایه پلی اتیلن پاسخگوی بسیاری از نیازهای شما خواهد بود. اما ویژگی مهم مخزن سه لایه مقاومت بیشتر در برابر تغییرات دمایی است. در مخزن سه لایه همان ترکیب مخزن دولایه وجود دارد بعلاوه استفاده از یک لایه میانی پایدارکننده که باعث افزایش مقاومت در برابر نور خورشید می‌شود. بهترین کاربرد این مخازن در مناطق بسیار گرمسیر یا بسیار سردسیر خود را نشان می‌دهد. آنجایی که برای مثال نمی‌خواهید دمای آب افزایش یا کاهش چشمگیری داشته باشد می‌توانید از مخزن سه لایه پلی اتیلن جای مخزن دولایه استفاده نمایید.